Årets hunder

tommelen_opp
Liste over hunder som er kåret til årets hunder fra 1986 i Namdal Fuglehundklubb.

2018
UK: ES Røynåsen’s Tyron til Roger Paulsen.
AK: KV Absolute Action’s La Luna til Bente Hyttebakk.
VK: Knutvollens Hi-Tex til Ingvar Rødsjø.
Skogfugl: GS Soknahåggån’s K Sedona til Rolf Bye.
Kombinert: GS Langsundets Ville til Mona og Marius Aakervik.
Utstillings: ES Knutvollens Hi-Tex til Ingvar Rødsjø.

2017
UK: ES Halvartun TiA til Ole Arnstein Strømsli.
AK: IS Fagermoa Jessie til Tore og Oddveig Mæla.
VK: ES Knutsvollens Hi-Tex til Ingvar Rødsjø.
Skogfugl: ES Royaluras I Tundra til Pål Tore og Christel Raabakken.
Kombinert: GS Langsundets Ville til Mona og Marius Aakervik.
Utstilling: IS Fagermoa’s Kira, Tore og Oddveig Mæla.

2016
UK: GS Børgsjitens Vd Faiza til Mona og Marius Aakervik.
AK: IS Working Gundog Bounty til Oddbjørn Ovensen.
VK: GS Bukkafjellets Bn Nike til Arild Dahl og Nina Hagesæter.
Skogfugl: KV Tiurjegern Sheriff til Roar Heggdal.
Utstilling: ES Knutvollens Hi-Tex til Ingvar Rødsjø.

2015
UK: GS Sarabakks Lucifer til Lars Å Arnesen.
AK: ES Limingruets II Orroz til Arve Aasen.
VK: GS Åens G Blackie til Arild Dahl og Nina Hagesæter.
Skogsfulg: GS Endalshøydens Billie Jean til William Lysgård.
Utstilling: GS Børgsjitens Faiza til Mona og Marius Aakervik.

2014
UK: GS Sarabakks Lucifer til Lars Å Arnesen.
AK: ES Limingruets II Orroz til Arve Aasen.
VK: GS Åens G Blackie til Arild Dahl og Nina Hagesæter.
Skogsfugl: GS Endalshøydens Billie Jean til William Lysgård.
Utstilling: KV Tiurjegeren`s Sheriff, Roar Heggdal.

2013
UK: ES Dulles B Tiba til Kåre Norum.
AK: ES Dulles B Tiba tilKåre Norum.
VK: ES Limingruet Hi-Troll til Ingvar Rødsjø.
Skogsfugl: GS Langsundets Faun til Andreas Bjørn.
Utstilling: KV Knaus av Nynesfjell og Kjell Morten Nynes.

2012
UK: ES Dulles B Tiba til Kåre Norum.
AK: GS Langsundets Ville til Mona og Marius Aakervik.
VK: ES Østheias No Limit til Bertil Nyheim.
Utstilling: P Brennmoens Mattis til Margrethe Jønsson og Terje Bjørhusdal.

2011
UK: IS Neadalens Tarzan til Tor Åge Haugum.
AK: ES Zorro til Ann Catrin og Arve Aasen.
VK: ES Limingruets Hi-Troll til Ingvar Rødsjø.
Utstilling: P Brennmoens Mathis til Terje Bjørhusdal og Margrethe Jonsson.

2010
UK: IS Neadalens Tarzan til Tor Åge Haugum.
AK: ES Zorro til Ann Catrin og Arve Aasen.
VK: ES Limingruets Hi-Troll til Ingvar Rødsjø.

2009
UK: Berkjestølen Hi-Speed til Ingvar Rødsjø.
AK: Pigghættas Fifi Trixiebelle til Tore Neergård.
VK: Royaluras D-Roya til Bertil Nyheim: (vinner NM-vinter)

2008
UK hund IS Bjørnslettfjellets Toyota til Margit og Geir Pedersen.
AK hund B Raunakkens TA Aris til Viktor Skogmo.
VK hund ES Berguglas Hi-Trøkk til Ingvar Rødsjø.

2007
UK hund Berguglas Hi-Trøkk til Ingvar Rødsjø.
AK hund Langsundets Faun til Andreas Bjørn.
VK hund Bjerkestølens Hi-Treff til Ingvar Rødsjø.

2006
UK hund IS Kværnsjøbergets Luna til Geir Pedersen.
AK hund GS Børgsjitens Anni til Marius Aakervik.
VK hund ES Bjerkestølens Hi-treff til Ingvar Rødsjø.

2005
UK: ES Lurusneisas Tara til Arve Aasen.
AK: IS Midkiløras Nelly til Kenneth Mossige.
VK: ES Bjerkestølens Hi-Treff til Ingvar Rødsjø.

2004
UK: ES Lurusneisas Tara til Arve Aasen.
AK: IS Midkiløras Nelly til Kenneth Mossige.
VK: hund ES Bjerkestølens Hi.Treff til Ingvar Rødsjø.

2003
UK: ES Sagvoldshaugens Trym til Olav Brattberg.
AK: ES Lurusneias Tex til Olav Brattberg.
VK: ES ES Bjerkestølens Hi-treff til Tove og Ingvar Rødsjø.

2002
UK: ES Bjerkestølens Hi-treff til Tove og Ingvar Rødsjø.
AK: ES Bjerkestølens Hi-treff til Tove og Ingvar Rødsjø.
VK: ES Vårhaugens Hi-Tech til Tove og Ingvar Rødsjø.

2001 Mangler…

2000
UK: ES Skarvhattens Chevy til Arne Forstervold.
AK: ES Tjirmedalens White Beaty til Tore Neergård.
VK: P Ylajalis Mattea til Terji Bjørhusdal.

1999
UK: ES Vårhaugens HI-Tech til Tove og Ingvar Rødsjø.
AK: ES Singåsens Frida til Ivar Elli.
VK: P Ylajalis Isak til Rune Gifstad.

1998
UK: ES Fosnes Miss Happy til Jan Herbert Nygård.
AK: ES Åsmarkas C-Star til Ingvar Rødsjø.
VK: ES Kongsveiens Hauk til Bjørn Dahl.

1997
UK: ES Sjåk Ola Try til Ole A Strømsli.
AK: P Ylajalis Jali til Borger Holmsen.
VK: ES Kongsveiens Hauk til Bjørn Dahl.

1996
UK: P Lytingfjellets Arrga til Otto Knudsen.
AK: ES Sandkjønnas Mezzo til Ingvar Rødsjø.

1995
UK: Mangler…
AK: ES Sandkjønnas Mezzo til Ingvar Rødsjø.

1994
UK: ES Sandkjønnas Mezzo til Ingvar Rødsjø.
AK: P Huldreveien Cindy til Harald Jan Edvinsen.

1993
UK: ES Liaskogens Ego til Arne Fostervold.
AK: P Ylajalis Jali til Borger Holmsen.

1992
UK til Olav Bratberg.
Delt AK: P Altegenos Spotti til Per Killingberg.
Delt AK: SV Varo til Per Eidem.

1991
UK: ES Skarlansfjellet Topsy til Terje Aaberg.
AK: SV BB Rambo til Are Skar.

1990 Mangler…

1989
UK: P Heggebakkens Fant til Lise og Lars Kvalheim.
AK: SV Tolådalens Jago til Per Eidem.

1988
UK: P Black Luckys Lillmiska til Terje Hillestad.
AK: SV Tolådalens Jago til Per Eidem.

1987 Mangler…

1986
UK: SV Tolådalens Jago til Per Eidem.
AK: P Bjørklunds Duett til Borger Holmen.